Достапни линкови

Во Бугарија ден на национална жалост


arhiva

Во Бугарија денеска е Ден на национална жалост по повод трагедијата во Горни Лом.

При експлозија во фабрика во бугарското село Горни Лом завчера загинаа 15 луѓе, а тројца се повредени.

Полицијата соопшти дека по големата експлозија, неколку часа потоа имало и серија помали експлозии. Истрагата за причината за експлозијата е во тек

XS
SM
MD
LG