Достапни линкови

Времето - променливо облачно до 23 степени


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и југоисточен правец. Температурата ќе се движи од 17 до 23 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува ветер од североисточен и југоисточен правец. Температура ќе достигне до 21 степен.

XS
SM
MD
LG