Достапни линкови

Средба Обама - Нетанјаху во Вашингтон


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека евентуалниот финален договор со Иран за нуклеарната програма, треба да гарантира дека Техеран нема да може да развие нуклеарно оружје. Нетанјаху ова го истакнал на средбата со американскиот претседател Барак Обама во Вашингтон. Обама, пак, побарал од Нетанјаху да најде начин за избегнување на цивилни палестински жртви при судирите меѓу Израел и милитантите на Хамас.

XS
SM
MD
LG