Достапни линкови

Обама бара воздржаност во Хонг Конг


Американскиот претседател Барак Обама, на средбата со кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји во Вашингтон, истакнал дека со внимание ја следи ситуацијата во Хонг Конг и се заложил за мирно решавање на кризата. Ванг изјави дека протестите во Хонг Конг се внатрешен проблем на Кина и ги повика другите земји да го почитуваат суверенитетот.

XS
SM
MD
LG