Достапни линкови

Борби меѓу исламистите и курдите во Кобани, Сирија


Околу сиријскиот град Кобани, во близина на границата со Турција, се воделе жестоки борби меѓу милитантите на Исламската држава и курдските сили, јавуваат агенциите. Во меѓувреме, продолжиле и американските воздушни напади врз позициите на милитантите во близина на Кобани.

XS
SM
MD
LG