Достапни линкови

10 загинати при експлозија во складиште за муниција во Бугарија


Најмалку 10 лица загинале при експлозија во скалдиште за муниција во Горни Лом во Бугарија. Причината за експлозијата засега не е позната. Таму се произведувал експлозив за цивилна употреба.

XS
SM
MD
LG