Достапни линкови

Телефонски разговор Меркел - Путин за Украина


Германската канцеларка Ангела Меркел, во телефонскиот разговор со претседателот на Русија Владимир Путин истакнала дека Москва има обврска да изврши влијание врз про-руските сепаратисти за смирување на конфликтот во Украина. Двајцата лидери изразиле загриженост од продолжувањето на насилствата во Украина.

XS
SM
MD
LG