Достапни линкови

Турција решава дали ќе се вмеша против милитантите во Сирија и Ирак


Турскиот парламент денеска се очекува да дебатира за предлогот за овозможување на странски воени сили да ги користат базите во Турција за акции против исламските милитанти во Сирија и во Ирак. Турската влада ваквиот предлог го доставила во парламентот, а бидејки владејачката партија има мнозинство, веројатно е дека предлогот ќе биде одобрен.

XS
SM
MD
LG