Достапни линкови

ЛШ: Пораз на Ливерпул, Реал се извлече


На синоќешните натпревари во Лигата на Шампионите беа постигнати следниве резултати:

Базел – Ливерпул 1:0

Андерлехт – Борусија 0:3

Арсенал – Галатасарај 4:1

Малме – Олимпијакос 2:0

Атлетико Мадрид – Јувентус 1:0

Лудогорец – Реал Мадрид 1:2

Баерн Леверкузен – Бенфика 3:1

Санкт Петерсбург – Монако 0:0

Денеска се игра второто коло од Европската лига во фудбал. Меѓу поинтересните натпревари, ги издвојуваме: Тотенхем – Бешикташ, Селтик – Динамо Загреб, Ријека - Севиља, Динамо Москва - ПСВ Ајнтховен и Спарта Прага – Јанг Бојс Берн.

XS
SM
MD
LG