Достапни линкови

Времето денеска сончево со температира околу 25 степени


Претпладне времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност

Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 21 до 26 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево, а кон крајот на денот ќе има наоблачување. Утринската температура околу осум, а дневната ќе достигне до 24 степени.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд кој на повеќе места ќе биде со слаб, а во крајните западни и јужни делови со умерен интензитет.

XS
SM
MD
LG