Достапни линкови

Додик: Резолуциите на американските конгресмени немаат важност во РС


Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, ја отфрли можноста РС да ја прифати резолуцијата на американскиот конгресмен Крис Смит со која се бара уставна реформа и употреба на сите надлежности дадени на претставниците на меѓународната заедница во БиХ.

Додик наведе дека таквите обиди веќе не ја плашат РС, како и дека овој документ нема да има обврзувачки карактер за РС и доколку биде усвоен.

XS
SM
MD
LG