Достапни линкови

Напад на аеродромот во Доњецк


Извештаи од источна Украина велат дека бил погоден аеродромот во Доњецк. Киев соопшти дека бунтовниците отвориле оган кон позициите на украинските трупи на аеродромот, но про-руските сепаратисти во Доњецк велат дека нивните сили отвориле оган откако украинските војници почнале да го бомбардираат градот, кој е во рацете на бунтовниците. Борбите доаѓаат и покрај прекинот на огнот потпишан на 5 септември.

XS
SM
MD
LG