Достапни линкови

Продолжува воздушната кампања во Сирија


Авиони на сојузничката коалиција предводена од Соединетите држави денеска бомбардирале позиции на милитантите на Исламската држава во северна и источна Сирија. Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во Британија соопшти дека биле нападнати цели во четири провинции: Алепо, Рака, Хасаке и Деил ел Зур. Оваа група прецизира дека притоа бил погоден влезот во најголемата централа на гас во Сирија.

XS
SM
MD
LG