Достапни линкови

Времето сончево и потопло


Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени. Во некои котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла.

Во Скопје дневната температура ќе достигне до 23 степени.

XS
SM
MD
LG