Достапни линкови

Светски економски форум во Истанбул


Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган вчера во Истанбул го отвори Светскиот економски форум. На дводневиот собир учествуваат 600 политичари, научници и бизнисмени од 70 држави од Европа, Блискиот Исток, Северна Африка и од Централна Азија.

Теми на Форумот се иднината на регионот и претседателствувањето на Турција со Г-20, како и енергетски прашања.

XS
SM
MD
LG