Достапни линкови

Лавров-Русија не сака војна на санкции со западот


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Москва нема желба да продолжи со војната на санкции со западот. Според него, властите не се заинтересирани тоа да трае неопределно време. Ситуацијата, како што нагласи Лавров, нема да трае долго, но сепак ќе треба време. Западот започна да воведува санкции против Русија во март годинава поради улогата на земјата во Украина.

XS
SM
MD
LG