Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со мала облачност


Времето во Македонија утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степен. Ќе дува умерен северен ветер.

Во Скопје температурата ќе се движи до 20 степени. Следува период на стабилно и суво време. По одделни котлини во утринските часови ќе има ниски утрински температури.

XS
SM
MD
LG