Достапни линкови

Паднале проектили во Турција во близина на границата со Сирија


Во Турција денеска паднале четири проектили во близина на границата со Сирија, при што две лица биле повредени. Еден од проектилите направил огромна дупка во празен минибус паркиран во селото Тавшанли близу Кобане. Електронското издание на Хуриет пак, цитира турски адвокат кој вели дека во реонот на градот Суруч во турскиот пограничен округ Шанлурфа паднале четири проектили.


XS
SM
MD
LG