Достапни линкови

Египет-Одложена пресудата за Мубарак


Поранешниот претседател Хосни Мубарак

Египетскиот суд го одложи соопштувањето на пресудата на поранешниот претседател Хосни Мубарак за 29 ноември. Мубарак е обвинет за вмешноста во убиството на учесните на протестите во 2011 година по кои беше соборен од власт. Според соопштението, на судот му е потребно повеќе време за да го разгледа случајот.

XS
SM
MD
LG