Достапни линкови

Руската рубља на најниско ниво спрема доларот


Руската рубља денеска го достигна најниското ниво во однос на американскиот долар од воведувањето на санкциите на западот против Москва. Денеска во Москва, еден долар се менуваше за 38,96 рубљи, а раст забележа и еврото, кое се менуваше за 49,65 рубљи.

XS
SM
MD
LG