Достапни линкови

Времето денеска врнежливо и постудено


Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет. Температурата ќе се движи од 11 до 19 степени. Во Скопје променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, температурата ќе достигне до 16 степени.

XS
SM
MD
LG