Достапни линкови

Приведени 15-тина мигранти на меѓуградската автобуска во Скопје


Полицијата во денешната акција приведе 15-тина мигранти во кругот на меѓуградската автобуска станица во Скопје.

Приведените мигранти се од Авганистан, Сирија и Сомалија.

Повеќе информации за акцијата од МВР најавуваат во текот на денот.

XS
SM
MD
LG