Достапни линкови

Порошенко: Кандидатура за членство во ЕУ за 6 години


Украинскиот претседател Петро Порошенко најави план за реформи со кој Украина ќе може да бара членство во Европската Унија за 6 години. Планот наречен Стратегија 2020-та, предвидува 60 социјални и економски програми и реформи.

XS
SM
MD
LG