Достапни линкови

Кошаркарките на Катар одбија да играат без шамии


Женската кошаркарска репрезентација на Катар, се повлекла од Азијските игри откако не им било дозволено да носат шамии. Кошаркарките на Катар биле замолени да го отстранат хиџабот пред првиот натпревар, но тие одбиле. Меѓународната кошаркарска организација не дозволува кошаркарките да носат шамии и накит на натпреварите.

XS
SM
MD
LG