Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо облачно


Времето претпладне во Македонија ќе биде малку до умерено облачно со повеќе сонце на југоистокот од земјава.

Попладне насекаде облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има појава на повремен дожд.

Ќе дува и слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 20 до 27 степени.

Во Скопје времето утре претпладне ќе биде променливо облачно, попладне со зголемена облачност и со повремен дожд кој ќе продолжи и во текот на ноќта.

Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Од утре попладне до сабота до попладневните часови ќе преовладува променливо облачно време со повремен дожд.

Во петок и во сабота ќе дува умерен до повремено засилен северен ветер. Од недела ќе следува период на стабилно време со благ пораст на дневните температури.

XS
SM
MD
LG