Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ: Подготвени сме за разговири за сите разумни барања на СДСМ


ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да разговара за сите разумни барања и дилеми на СДСМ, се наведува во соопштението на владејачката партија, по денешната прес-конференција на Рената Дескоска од СДСМ.

„Ние не сакаме да се надмудруваме кој е за што виновен, да влеземе неодговорно во амбиентот кој тие го креираат, ниту пак можеме да спречиме СДСМ да влезе во едно вакво сценарио, кое го почна на изборниот ден кога изгубија со над 200 илјади разлика“, се наведува во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

XS
SM
MD
LG