Достапни линкови

Временска прогноза - Ведро и сончево време


Илустрација.

Времето денеска ќе биде ведро и сончево, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен и источен правец. Утринската температура се движи од нула до осум, а дневната од 16 до 24 степени. Во Скопје утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

XS
SM
MD
LG