Достапни линкови

Израел урна сириски воен авион


Израелската војска со проектил Патриот урна сириски воен авион над Голанската Висорамнина на простор контролиран од Израел.

Портпаролот на израелската армија соопшти дека станува збор за руски "борбен авион" кој бил во мисија против сириските бунтовници кои се борат со силите на претседателот Башар ал-Асад.

Државната телевизија на Сирија ова го опиша како акт на агресија.

XS
SM
MD
LG