Достапни линкови

Автомобил бомба во Пешевар - три лица загинаа


Полицијата во Пакистан соопшти дека при напад со автомобил-бомба чија цел бил високиот полициски офицер Калид Џавед во Пешевар загинаа најмалку три лица, а повредени се 13 луѓе.

Пешавар е северозападна област на Пакистан каде има седум полу-автономни племенски региони и каде што војската се бори со Талибанците и со милитантите на Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG