Достапни линкови

Времето облачно со дожд


Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а ќе дува и засилен северен ветер особено долж Повардарието. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат. Утринската температура се движи од 11 до 17, а дневната од 14 до 23 степени.

XS
SM
MD
LG