Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне нестабилно


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата. Во вечерните часови на места ќе има пообилен дожд, проследен со грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 21 до 31 степен.

Во Скопје слично време, со температура до 28 степени.

XS
SM
MD
LG