Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан, двајаца загинати полицајци


Во експлозија на бомба во Каиро во близина на зградата на Министерството за надворешни загинаа двајца полицајци, а повредени се неколку други. Засега никој не ја презеде одговорноста за експлозијата, што е најсериозен бомбашки напад во Каиро, за овие три месеци. Египет се соочи со зголемување на исламистичките милитантни насилства откако армијата го собори претседател Мухамед Морси во 2013 година и го забрани неговото движење Муслиманско братство.

XS
SM
MD
LG