Достапни линкови

САД пресретнале руски воени авиони кај Алјаска


Шест руски воени авиони во петокот влегле во зоната на американската воздушна одбрана во близина на Аљаска каде биле пресретнати од американски и канадски борбени авиони, соопшти неименуван воен претставник.

Ова е првпат по подолго време воени борбени авиони да минат во областа иако тоа се случувало и претходно. Руските авиони ја напуштиле областа без никакви инциденти.

XS
SM
MD
LG