Достапни линкови

Обама ја поздрави одлуката на референдумот во Шкотска


Американскиот претседател Барак Обама и честита на Шкотска за нејзиното, како што наведува во неговата изјава, „целосно и енергично изразување на демократијата“ и го поздрави резултатот од референдумот на кој беше отфрлена независнсота од Обединетото кралство. „Ја продолжуваме нашата соработка со Велика Британија во справувањето со предизвиците на соврмениот свет“, порачува претседателот Обама.

XS
SM
MD
LG