Достапни линкови

Порошенко и се заблагодари на поддршката на Канада


Украинскиот претседател Петро Порошенко

Украинскиот претседател Петро Порошенко за време на обраќањето во канадскиот Парламент и се заблагоди на земјата за поддршката на Украина. Според него, Канада е силен поддржувач на Украина во проблемите со Русија и воениот конфликт со сепаратистите во источниот дел на земјата. Порошенко изјави дека го слушнале гласот на Канада, кој бил особено важен за нив.

XS
SM
MD
LG