Достапни линкови

Убиена 27 годишна студентка во Авганистан


Во Мазар и Шариф е убиена 27 годишна студентка. Палваша Токи била прободена со нож од непознат сторител. Таа работела во медиумска организација која ја напуштила за да студира. Истовремено во Херат талибанците убиле 6 полицајци. За 6 месеци се убиени вкупно над 1500 полицајци во Авганистан.

XS
SM
MD
LG