Достапни линкови

САД ќе испратат воен персонал за битка против еболата во Африка


Американската администрација се подготвува да испрати околу 3 илјади војници во Западна Африка како помош во справувањето со еболата. Војниците ќе бидат задолжени за снабдување со медицински материјали и логистичка подршка за изолирање на болеста и за спречување на ширењето на епидемијата. Ова денеска се очекува да го соопшти американскиот претседател Барак Обама.

XS
SM
MD
LG