Достапни линкови

Самоубиствен напад во Кабул, загинаа тројца припадници на НАТО


Кабул, 16.09.2014

Најмалку тројца припадници на НАТО загинале, а 13 цивили биле повредени во денешниот самоубиствен напад со автомобил бомба врз конвој со странски војници во Кабул. До нападот дошло на главниот пат кон аеродромот, во близина на американската амбасада во Кабул.

XS
SM
MD
LG