Достапни линкови

Руската рубља на рекордно ниско ниво спрема доларот


Вредноста на руската рубља денеска падна на рекордно ниско ниво спрема вредноста на доларот откако Западот воведе нови санкции против Москва поради нејзината улога во украинската криза. Доларот за прв пат вреди над 38 рубљи. Соединетите држави и Европската унија во петокот воведоа санкции чија цел се руските банки и поголемите руски компании за нафта и за одбранбена идустрија.

XS
SM
MD
LG