Достапни линкови

Северна Кореја осуди Американец на шест години тешка работа


Северна Кореја соопшти дека го осудила притворениот американски државјанин на шест години тешка работа поради непријателски дела против државата. Државната централна корејска новинска агенција јави дека Метју Милер за виновен бил прогласен денеска поради извршување непријателски дела против Северна Кореја при влегувањето во земјата како што се наведува под маската на турист. Милер беше уапсен откако наводно ја искинал својата виза и побарал азил во април годинава. Северна Кореја држи уште двајца Американци во затвор.


XS
SM
MD
LG