Достапни линкови

Времето денеска облачно со пороен дожд и грмежи


Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Попладне процесите ќе бидат поинтензивни и со пообилни врнежи од дожд и електрични празнења, особено во источните делови, каде локално се очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен. Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени. Во Скопје и околината променливо облачно и нестабилно, со пороен дожд и грмежи и со температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG