Достапни линкови

Опонентите на шкотската независност во мала предност


Според последното истражување на ЈуГов, противниците на независноста на Шкотска се во мала предност пред поддржувачи на независноста на една недела пред еден историски референдум. За останување на Шкотска во Обединетото Кралство биле 52 насто, а за независност 48 проценти. Истата агенција минатиот викенд објави спротивни резултати, според кои, за независност биле 51 процент. Тоа влијаеше негативно врз вредноста на британската фунта.

XS
SM
MD
LG