Достапни линкови

Русија: Воздушни напади против милитантните во Сирија само со одлука на ОН


Руското министертво за надворешни работи оцени дека евентуални воздушни напади врз исламистичките милитанти во Сирија, без мандат од Советот за безбедност на ОН, ќе бидат акт на агресија, пренесува Интерфакс. Тоа, според портпарол на министерството, би било големо прекршување на меѓународното право.

XS
SM
MD
LG