Достапни линкови

Денеска сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните подрачја. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието.Утринската температура се движи од осум до 16, а дневната од 23 до 30 степени.

XS
SM
MD
LG