Достапни линкови

Порошенко поканет во Конгресот на САД


Спикерот на Конгресот на САД Џон Бонер го покани претседателот на Украина Петро Порошенко да се обрати заедничката сесија на Конгресот на 18 септември. Тоа е највисоката чест која американскиот Конгрес му ја дава на странски лидер. Украинскиот претседател треба да ја посети Белата куќа во ист ден. И поранешниот украински претседател Виктор Јушченко се обрати во Конгресот во 2005 година.

XS
SM
MD
LG