Достапни линкови

Кери - Ирак е клучен во борбата против ИСИС


Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека меѓународната заедница нема од страна да гледа како Исламската држава расте. Кери на прес-конференцијата во Багдад посочи дека Ирак е клучен партнер во борбата против оваа милитантна група која освои територии во Ирак и Сирија. Кери, претходно се сретна со ирачкиотпремиер на Хајдер ал-Абади.

XS
SM
MD
LG