Достапни линкови

Путин - директна контрола врз одбранбениот сектор


Претседателот Владимир Путин денеска потпиша декрет за директнна контрола врз Комисијата која го надгледува рускиот одбранбен сектор. Путин, рече дека Русија нема намера да започне нова трка во вооружување, но ќе одговори на сите безбедносни предизвици. Тој го обвини НАТО за користење на реториката во текот на конфликтот во Украина за сопствена реанимација.

XS
SM
MD
LG