Достапни линкови

Варшава - Москва ни ја крати испораката на гас


Полска соопшти дека испораката на гас од Русија под контрола на државниот монопол „Гаспром“ е намалена за 24 насто во услови на зголемени тензии околу Украина. Засега нема коментар од Гаспром.. Полска е една од најцврстите подджувачи на прозападната влада во Киев.

XS
SM
MD
LG