Достапни линкови

Камерон - шкотлаѓани не ми го кршете срцето


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска во Единбург, емотивно ги повика шкотските гласачи да не ја напуштаат Велика Британија.

Камерон пред референдумот за независност на Шкотрска на18 септември изјави:

"Јас би имал скршено срце ако ова семејство на народите дека не остане заедно“

Неколку истражувања покажаа раст на поддршка за независност на Шкотска во текот на последните неколку недели.

XS
SM
MD
LG