Достапни линкови

65-мина милитанти биле убиени во воздушен напад на пакистанската армија


Пакистанската армија соопшти дека извршила воздушни напади врз позиции на талибанците во близина на границата со Авганистан, при што убила 65-мина милитанти. Пакистанската армија е во офанзива против милитантите во Северен Вазиристан од средината на јуни, и како што тврди, досега убила околу 900 милитанти.

XS
SM
MD
LG